Αυτό το γκρούπ δεν προάγει ούτε υποστηρίζει τον ναζισμό, φασισμό, κομμουνισμό, ρατσισμό, σεξισμό ή κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τα ανθρώπινα δικαιώματα. Αναρτήσεις ή αποσπάσματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν ΜΟΝΟ για λόγους ιστορικής αναπαράστασης.

This group does not promote nor support Nazism, Facism, Communism, Racism, Sexism or anything that goes against human rights. Depictions or postings of such things may be used ONLY for historical purposes or references.
Αυτό το γκρούπ δεν προάγει ούτε υποστηρίζει τον ναζισμό, φασισμό, κομμουνισμό, ρατσισμό, σεξισμό ή κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τα ανθρώπινα δικαιώματα. Αναρτήσεις ή αποσπάσματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν ΜΟΝΟ για λόγους ιστορικής αναπαράστασης.

This group does not promote nor support Nazism, Facism, Communism, Racism, Sexism or anything that goes against human rights. Depictions or postings of such things may be used ONLY for historical purposes or references.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Iveha8Latest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ

Πήγαινε κάτω 
+4
grenadier
red-devil
giokrik
ww2
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ww2

ww2


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2012
Ηλικία : 35
Τόπος : XANIA

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤρι Οκτ 16, 2012 4:03 am

Ανοιγω το τοπικ αυτο για να ποσταρουμε οτι ξερει ο καθενας απο στολες ελληνικες ww2 και που μπορουμε να βρουμε πραγματα με αφορμη τις φωτο στο facebook του αδερφου του gio παρακαλω λοιπον οτι γνωριζει ο καθενας να γραφει γιατι ειδα υπαρχει εδιαφερον
1. κρανος
2. εξαρτηση
3. αρβιλα
4. στολη
5. γεμιστιριοθηκες
6 .οπλα
και οτι αλλη λεπτομερια ξερει
στα παραπανω οτι στοιχεια ξερει ο καθενας ας γραψει. Οπως επισης και αν εχει βρει κατι καπου (μαγαζια)
καλο θα ειναι και για ιερου λοχου οτι ξερετε.
οσοι ενδιαφερεστε να φτιαξετε ας δηλωσετε για να εχουμε ιδου τυπου
ευχαριστω εκ των προτερων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giokrik

giokrik


Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤετ Οκτ 17, 2012 10:27 am

Μπράβο Βαγγέλη!
Άποψη μου είναι οτι οι αγγλικές στολές του Α΄ΠΠ είναι ότι πιο κοντινότερο υπάρχει σε ελληνική στολή του '40.
Επίσης πολύ δύσκολο είναι να βρεθούν εξαρτύσεις μιας και δεν μοιάζουν με κάποιες τουλάχιστον απο τις δημοφιλείς (αγγλικές, γερμανικές , αμερικάνικες).
Για τα όπλα να μην πω... Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
red-devil

red-devil


Αριθμός μηνυμάτων : 207
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤετ Οκτ 17, 2012 10:34 am

Σχετικά με τα Ελληνικά κράνη για τα οποία έχουμε συζητήσει κ στο παρελθόν, νομίζω ότι ο Γιώργος βρήκε αρκετά σε μαγαζί στη Θεσ/νίκη με 50 Ευρώ έκαστο (χωρίς όμως εσωτερικό νομίζω).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ww2

ww2


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2012
Ηλικία : 35
Τόπος : XANIA

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤετ Οκτ 17, 2012 10:43 am

Καλό είναι να δηλώσουμε ποιοι ενδιαφερόμαστε για κράνη από τον
john mιlitary έτσι ώστε
να πάρουμε μια καλύτερη τιμή. όπως επίσης να πάρουμε μια εξάρτιση και να γίνει copies εδώ
για όλους και τα εσωτερικά κρανουσ μπορεί να γίνουν εδώ .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giokrik

giokrik


Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤετ Οκτ 17, 2012 11:16 am

Εγώ μέσα είμαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenadier

grenadier


Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : KRIM

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 19, 2012 9:12 am

Κι εγώ μέσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Niner

Niner


Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Τόπος : Athens-GREECE

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 19, 2012 10:08 am

Με πολύ μεγάλη χαρά έμαθα και εγώ τα νέα για αυτά τα (τελευταία ίσως) διαθέσημα Ελληνικά κράνη. Το τραγικό είναι πως οι μεγάλες ποσότητες που είχαν μείνει στην Ελληνική αγορά διατέθηκαν για τα γυρίσματα της ταινίας - Το μαντολίνο του Λοχαγού Κορέλι - και καταστράφηκαν μετατρέποντας τα σε Ιταλικά!! Αυτά τα έμαθα σε δικιά μου αναζήτηση σχετική με Ελληνικά υλικά Β'Π.Π. απο τον άνθρωπο που μεσολάβησε να βρεθεί το υλικό για την ταινία. Εχω την τύχη της κατοχής ενός πλήρους Ελληνικού κράνους το οποίο το είχα αγοράσει το 1995 (ευτυχώς) όμως επειδή είναι και προσωπικό μου όνειρο να φτιάχναμε μια Ελληνική ομάδα του '40 προσφέρομαι να σας κατασκευάσω σε όλους τα εσωτερικά βάση αυτού που έχω και να τα βάψω. Παρακαλώ αν κάποιος ακόμα το σκέφτεται για το αν πρέπει να αγοράσει ένα κράνος χωρίς εξάρτηση ας το προσπεράσει και να το αγοράσει άμεσσα!!! Θα το φτιάξω εγώ και βέβαια εννοείται χωρίς χρήματα. Είναι κάτι που θέλω να το κάνω για να μπορέσουμε όλοι μας κάποια στιγμή να ζήσουμε ιστορικές στιγμές συμμετέχοντας σε σενάριο Ρούπελ ή Ελληνοαλβανικού μετώπου. Είναι ένας στόχος ο οποίος θέλει χρόνο, για την ώρα όμως αφού βρέθηκαν τα κράνη πάρτε τα γιατί είναι αντικείμενα που δεν κατασκευάζονται!! σε αντίθεση με όλα τα υπόλοιπα της στολής. Θα έιναι πραγματικά απίστευτο να το ζήσουμε και αυτό!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
red-devil

red-devil


Αριθμός μηνυμάτων : 207
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 19, 2012 10:22 am

Mαζί τα έχουμε πεί, αλλά κ για το τυπικό , μέσα.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ww2

ww2


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2012
Ηλικία : 35
Τόπος : XANIA

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 19, 2012 10:51 am

το μ33 το ιταλικο δεν κανει για ελληνικο?
ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ 14820033

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MinoanGR

MinoanGR


Αριθμός μηνυμάτων : 243
Ημερομηνία εγγραφής : 01/04/2012
Ηλικία : 52
Τόπος : Κατεχόμενη Ελλάς

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΣαβ Οκτ 20, 2012 9:59 am

Ενδιαφέρον αλλά........ προς το παρών δύσκολο για μένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.wix.com/minoanGR/minoangr
grenadier

grenadier


Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : KRIM

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΚυρ Οκτ 21, 2012 8:38 am

ww2 έγραψε:
το μ33 το ιταλικο δεν κανει για ελληνικο?
ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ 14820033

Αυτό που έχεις βάλει στην φωτό όχι. Δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με το Ελληνικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ww2

ww2


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2012
Ηλικία : 35
Τόπος : XANIA

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΚυρ Οκτ 21, 2012 11:54 pm

1 gio
2 αδερφος giokrik
3 εγω
4 red devil
5 grenadier
6 nimer
7 phalanx
μεχρι τωρα δήλωσαν για κρανη, η τιμη ειναι 40 συν 1-2 ευρω μεταφορικα παρακαλω τηλ μεχρι αυριο βραδυ για να μου δωσετε τα χρηματα.(μαλλον θα παρουμε 6-7)θα εχει σειρα που βλεπετε με βαση ποιοι δηλωσαν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ww2

ww2


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2012
Ηλικία : 35
Τόπος : XANIA

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2012 6:32 am

τα κρανη που θα παρουμε ειναι τελικα 5 την αλλη πεμπτη θα τα εχουμε λογικα.. βρεθηκαν και Υ εξαρτηση οποιος ενδιαφερετε ας δηλωσει και να με παρει τηλ παρακαλω θα εχει σειρα οπως τα κρανη η τιμη ειναι 40 ευρω + μεταφ.
οπως δηλωσατε παρακαλω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2012 8:56 pm

θελω σαν τρελος αλλα αδυνατω αυτη την στιγμη.
αν υπαρξει επομενη μεσα πρωτα ο θεος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ww2

ww2


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2012
Ηλικία : 35
Τόπος : XANIA

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 26, 2012 11:15 am

μερικες φοτο απο greek army ww2 ετσι για να τιμούμε τους προγονους μας
ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ 2ww2greek
ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ 3ww2greek
ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ 4ww2greek

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ 6ww2greek
ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ 8ww2greek

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ 12ww2greek

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ 31ww2greek

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Ww2greek

και συντομα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ww2

ww2


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2012
Ηλικία : 35
Τόπος : XANIA

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2012 8:34 am

παρελαβα τα κρανη, το σαββατο θα τα εχει ο Μαρκος, ειναι 1,5 ευρο το ατομο μεταφορικα να ξερετε
ευχαριστω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giokrik

giokrik


Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΠεμ Νοε 01, 2012 9:46 pm

Απο την έρευνα που έχει γίνει το τελευταίο διάστημα προκύπτουν τα εξής:
-Η στολή του οπλίτη όσο και η στολή μάχης αξιωματικού είναι πανομοιότυπη με την αγγλική στολή του Α' ΠΠ.
-Η εξάρτυση είναι γαλλικού τύπου και μάλιστα πολλές εξαρτύσεις ήταν αγορασμένες απευθείας απο τη Γαλλία.
-Η χλαίνη είναι γαλλική.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤρι Νοε 06, 2012 11:27 am

δηλωσα στον μαρκο για το εγχιρημα συμμετοχη δεν ξερω τη σειρα ειμαι , ας ενημερωσει την λιστα καποιος ,,.. κ, επισης εαν σχηματισω την στολη , ενωειται πως θα την δανεισω σε καποιον για τετοιο σεναριο - λογο , γιατι θα ειμαι απο την εξω πλευρα ..... επισης πρεπει οι γερμανοι να εχουμε field gray με μποτες για κατι τετοιο κ, οχι dot 44 ... καλη μας αρχη κ, συνεχεια ελπιζω σε ολους ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giokrik

giokrik


Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤρι Νοε 06, 2012 12:31 pm

Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι σε αυτό το εγχείρημα , αρκεί να γίνει με το μέγιστο σεβασμό που απαιτεί και να τηρηθούν όλοι οι κανόνες σωστής στολής έτσι όπως θα αποφασιστεί όταν θα έχουμε καταλήξει και βρούμε τα υλικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
red-devil

red-devil


Αριθμός μηνυμάτων : 207
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤρι Νοε 06, 2012 12:35 pm

+1000
Και να προσθέσω ότι επιβεβλημένο είναι να τηρηθούν και οι κανόνες της ορθής αναλογίας της Ελληνικής διμοιρίας του 1940 σε βαθμούς και ειδικότητες, οπλισμό και εξοπλισμό του καθενός, και σεβασμό σε όσα ήδη συμφωνήθηκαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤρι Νοε 06, 2012 6:55 pm

ποια ειναι αυτα παρακαλω γιατι κατα την προσκληση - εκδηλωση ενδιαφερωντος μαλλον καποιοι λειπαμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giokrik

giokrik


Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤρι Νοε 06, 2012 9:04 pm

FRENCHY έγραψε:
ποια ειναι αυτα παρακαλω γιατι κατα την προσκληση - εκδηλωση ενδιαφερωντος μαλλον καποιοι λειπαμε...
Η απλή λογική του οτι δεν μπορεί κάποιος να ντυθεί απλός στρατιώτης και κάποιος Στρατάρχης Παπάγος.
Το εγχείρημα είναι δύσκολο και απαιτεί μέγιστη προσοχή και απόλυτο σεβασμό πριν βρεθούμε σε θέση να παρουσιάσουμε κάτι, μην ξεχνάμε οτι αυτό που θα παρουσιάσουμε απευθύνεται σε ένα κοινό που έχει συγκεκριμένη εικόνα-στερεότυπο στο μυαλό του και οφείλουμε να είμαστε προσεκτικοί και απέναντι στην Ιστορία αλλά και στους ανθρώπους που γνωρίζουν το αντικείμενο πολύ καλύτερα απο εμάς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Steve00

Steve00


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤετ Νοε 07, 2012 5:03 am

και εγώ θα συμμετέχω όταν θα έχω χρήματα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤετ Νοε 07, 2012 7:46 am

τα συμφωνηθεντα κ, η πληρη ενημερωση ποια ειναι ρε παιδια ??? κ, πως ειναι η λιστα αναμωνης , κ, παλι πιασαμε φοβιες κτλ.... παιδια μηπως φευγουμε απο τις μπιλιες ??? μηπως δωσαμε τα μελη της κοινωτητας λαθος εικονα σε κατι καποια στιγμη ???? τελος παντων ... νομιζω πως δεν λειτουργει ετσι μια κοινωτητα ....καλη αρχη ...κ, ακολουθουμε ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenadier

grenadier


Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2012
Ηλικία : 55
Τόπος : KRIM

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ   ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ Icon_minitimeΤετ Νοε 07, 2012 8:05 am

Γιατί αγχώνεσαι ρε Σπυράκο μου; Ούτε φεύγουμε από πουθενά, ούτε φοβίες πιάσαμε, ούτε έλλειψη ενημέρωσης υπάρχει. Πιστεύω ότι όλα είναι ανοιχτά σε όλους και αν είχες έρθει το Σάββατο στο μουσείο, συγκέντρωση που γνώριζες, δεν θα είχες καμιά απορία τώρα. Όπως είπες το μόνο που χρειάζεται είναι μια καλή αρχή, ακολουθούμε όλοι ή τουλάχιστον όσοι μπορούν και θέλουν ... περισσότερα από κοντά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Β΄ΠΠ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Τα πρώτα ελληνικά κράνη του '40 σε replica!
» Στολή Waffen SS, M44 pea dot & διάφορα
» Λεπτομέρειες που κάνουν όμως τη διαφορά
» Πωλουνται διαφορα αξεσουαρ γερμανικης στολης ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΑ ..........

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ/HELLENIC ARMY 1940-41 :: Ένδυση-
Μετάβαση σε: