Αυτό το γκρούπ δεν προάγει ούτε υποστηρίζει τον ναζισμό, φασισμό, κομμουνισμό, ρατσισμό, σεξισμό ή κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τα ανθρώπινα δικαιώματα. Αναρτήσεις ή αποσπάσματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν ΜΟΝΟ για λόγους ιστορικής αναπαράστασης.

This group does not promote nor support Nazism, Facism, Communism, Racism, Sexism or anything that goes against human rights. Depictions or postings of such things may be used ONLY for historical purposes or references.
Αυτό το γκρούπ δεν προάγει ούτε υποστηρίζει τον ναζισμό, φασισμό, κομμουνισμό, ρατσισμό, σεξισμό ή κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τα ανθρώπινα δικαιώματα. Αναρτήσεις ή αποσπάσματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν ΜΟΝΟ για λόγους ιστορικής αναπαράστασης.

This group does not promote nor support Nazism, Facism, Communism, Racism, Sexism or anything that goes against human rights. Depictions or postings of such things may be used ONLY for historical purposes or references.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΜ1 Garand ή Thompson ? Iveha8Latest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Μ1 Garand ή Thompson ?

Πήγαινε κάτω 
+2
giokrik
Thanos85
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thanos85

Thanos85


Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 01/04/2013
Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα

Μ1 Garand ή Thompson ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μ1 Garand ή Thompson ?   Μ1 Garand ή Thompson ? Icon_minitimeΔευ Απρ 15, 2013 5:05 am

Καλησπέρα!

Ο καιρός γαρ εγγύς για την αγορά του όπλου μου ως Γιάνκης και βρίσκομαι μεταξύ του Thompson και του M1 Garand.

Το M1 Garand μου αρέσει πάρα πολύ και για συλλεκτικούς λόγους συν του οτι κυκλοφόρησε και απο την ICS ως AEG.Βέβαια είναι τσουχτερή η τιμή του..το έχει δοκιμάσει κανείς,εντυπώσεις?


Απο την άλλη και το Thompson μου αρέσει(και ειναι και πιο προσιτή η τιμή του-αναλογως την εταιρία βεβαια),βέβαια δεν ξέρω και πόσους τυφεκιοφόρους έχει αυτή τη στιγμή η ομάδα των Αμερικανών και γενικότερα το αν υπάρχει(ή πρεπει να υπάρχει) κάποια ισορροπία τυφεκίων και υπο-πολυβόλων..

Ως νέο-αρχάριο-ψαρά Αμερικάνο ( Razz) τι θα μου προτείνατε γενικώς? Θα ήθελα τις απόψεις σας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giokrik

giokrik


Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

Μ1 Garand ή Thompson ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ1 Garand ή Thompson ?   Μ1 Garand ή Thompson ? Icon_minitimeΔευ Απρ 15, 2013 6:09 am

Όσοι έριξαν με το Μ1 είναι αρκετά ευχαριστημένοι και χτες που το είδα στη δράση πραγματικά ρίχνει πολύ καλα.
Το Thompson είναι το πιο προσιτό σε τιμή και κάποια απο τα κινέζικα είναι αρκετά φιλότιμα αεροβόλα που δεν δημιουργουν προβήματα, βέβαια υπάρχουν και τα πιο καλά Thompson τα οποία είναι full metal και real wood και ίσως το καλύτερο AEG στο θεματικό airsoft ,όπως αυτό της King Arms.
Προς το παρόν οι αμερικανοί ,τουλάχιστον οι αλεξιπτωτιστές, χρησιμοποιούν
τα Thompson μιας και τα Μ1 τώρα βγήκαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
red-devil

red-devil


Αριθμός μηνυμάτων : 207
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

Μ1 Garand ή Thompson ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ1 Garand ή Thompson ?   Μ1 Garand ή Thompson ? Icon_minitimeΔευ Απρ 15, 2013 6:54 am

Τα πάντα είναι θέμα προσωπικού γούστου, αίσθησης του όπλου στα χέρια σου και φυσικά budget!
Εγω θα ήθελα να βλέπω σιγά - σιγά περισσότερα τυφέκια στο πεδίο, γεγονός που θα συμβάλλει περισσότερο και στο ρεαλισμό αλλά και στο να γίνουν παιχνίδια -κάποια στιγμή- με αναλογία τυφεκίων - υποπολυβόλων, για το λόγο αυτό θα ήμουν υπέρ του Μ1. Βέβαια χρησιμοποιώντας ένα τυφέκιο σε παιχνίδια airsoft, είναι εύλογο το "μειονέκτημα" που έχει ο χρήστης απέναντι σε αντιπάλους με υποπολυβόλα, αλλά και πάλι αυτό εξαρτάται απο την οπτική που το βλέπει κανείς.
Εάν απο την άλλη αποφασίσεις να επιλέξεις το Thompson όπως ανέφερε και ο Giokrik υπάρχει πληθώρα επιλογών. πάντως εάν καταλήξεις στο King Arms (και για εμένα είναι το καλύτερο που υπάρχει) στείλε μου ένα pm, γιατί έχω ένα προς πώληση. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Phalanx

Phalanx


Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 01/04/2012

Μ1 Garand ή Thompson ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ1 Garand ή Thompson ?   Μ1 Garand ή Thompson ? Icon_minitimeΔευ Απρ 15, 2013 11:07 am

εάν δεν βιάζεσαι να αγοράσεις όπλο θα σου προτεινα το M1 Garand.Αν πάρεις Thompson μην πάρεις κινέζικο ναι μεν φθηνότερο , ποιοτικά κατώτερο απο Τokyo Marui kai King Arms.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimelos

Jimelos


Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2012
Ηλικία : 36
Τόπος : Piraias

Μ1 Garand ή Thompson ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ1 Garand ή Thompson ?   Μ1 Garand ή Thompson ? Icon_minitimeΤρι Απρ 16, 2013 1:02 am

Φιλε μου το επομενο μου και εμενα θα ειναι Μ1...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/dimitris.jimelos
Thanos85

Thanos85


Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 01/04/2013
Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα

Μ1 Garand ή Thompson ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ1 Garand ή Thompson ?   Μ1 Garand ή Thompson ? Icon_minitimeΤρι Απρ 16, 2013 8:13 am

Έτσι να μαζευόμαστε σιγά σιγά! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Niner

Niner


Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012
Τόπος : Athens-GREECE

Μ1 Garand ή Thompson ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ1 Garand ή Thompson ?   Μ1 Garand ή Thompson ? Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2013 7:15 am

Φίλε μου καλησπέρα και απο εμένα, πιστεύω και εγώ πως είναι σωστό να πάρεις το όπλο που σου αρέσει εσένα και εάν αυτό είναι το Μ1 τότε κάνε λίγη υπομονή ακόμα να μαζέψεις τα χρήματα που χρειάζονται και αγόρασε εξ'αρχής αυτό που θα σε κάνει να το ευχαριστηθείς καλύτερα!! Μιλώντας για εμένα προτιμώ σίγουρα τα τυφέκια, έχω ήδη το Μ1 (ιδιοκατασκευή) και αν μπορούσα θα τα είχα πάρει όλα!!....Lee Enfield, SMLE, Kar98, κ.τ.λ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μ1 Garand ή Thompson ?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: AMERICAN TALK :: Εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: