Αυτό το γκρούπ δεν προάγει ούτε υποστηρίζει τον ναζισμό, φασισμό, κομμουνισμό, ρατσισμό, σεξισμό ή κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τα ανθρώπινα δικαιώματα. Αναρτήσεις ή αποσπάσματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν ΜΟΝΟ για λόγους ιστορικής αναπαράστασης.

This group does not promote nor support Nazism, Facism, Communism, Racism, Sexism or anything that goes against human rights. Depictions or postings of such things may be used ONLY for historical purposes or references.
Αυτό το γκρούπ δεν προάγει ούτε υποστηρίζει τον ναζισμό, φασισμό, κομμουνισμό, ρατσισμό, σεξισμό ή κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τα ανθρώπινα δικαιώματα. Αναρτήσεις ή αποσπάσματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν ΜΟΝΟ για λόγους ιστορικής αναπαράστασης.

This group does not promote nor support Nazism, Facism, Communism, Racism, Sexism or anything that goes against human rights. Depictions or postings of such things may be used ONLY for historical purposes or references.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Iveha8Latest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!!

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ww2

ww2


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2012
Ηλικία : 35
Τόπος : XANIA

ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!!   ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Icon_minitimeΚυρ Απρ 29, 2012 10:02 am

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!!πρεπει να καταληξουμε τη θα κανουμαι με την ωρα συναντησησ δεν γινεται καθε φωρα τα ιδια!!!να λεμε 7.30 και να ερχονται συγκεκριμενα ο ροοκι τζο με τους δυο φίλους του και οι 2-3 αμερικάνοι 9-9.30 ώρα , δε με ενδιαφέρει αν εργάζονται ή όχι ή οποιοσδήποτε λόγος καθηστέρησης.Δε μπορεί να μη σέβονται τους υπόλοιπους οι οποίοι έχουν έρθει απο τις 7.30 έχουν βοηθήσει στο στήσιμο του σεναρίου και να έρχονται τελευταία στιγμή , το να δουλεύουν δικαίωμα τους ή να μην έρχονται καθόλου ή να ενημερώνουν τον υπεύθυνο του σεναρίου. Γιατί αυτό το πράγμα είναι καραγκιοζιλίκι και επαναλαμβάνεται απο τα ίδια και τα ίδια άτομα.Αν γίνομαι κακός με αυτά που λέω ευχαριστώ πολύ αν δεν έχετε μάθει να σέβεστε τους υπόλοιπους και να είστε στην ώρα σας τότε είστε ανάξιοι και καλό θα είναι να μην έρθετε στο επόμενο παιχνίδι αν ειναι να αργησετε!!!!!!! Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ww2

ww2


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2012
Ηλικία : 35
Τόπος : XANIA

ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!!   ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Icon_minitimeΔευ Απρ 30, 2012 3:27 am

Οφείλω να διευκρινήσω ότι δεν γνώριζα την ενημέρωση που είχε γίνει στους σεναριογράφους από τους αμερικάνους ότι θα καθυστερήσουν οπότε ζητάω συγνώμη προς αυτούς και τους τημα ότι ενημερωσαν και αυτό είναι το σωστο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!!   ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Icon_minitimeΔευ Απρ 30, 2012 6:06 pm

η ωρα ειναι ενα θεμα χωρις , ουσια .... αφου περαν αυτων που εχουν ενημερωσει οτι θα αργησουν οι υπολοιποι απλα δεν σεβονται την προσπαθεια ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΤΟΥς , γιατι ετσι εχουν μαθει .... οπως κ, αυτοι που χαλανε τις φοτογραφιες κ, την προσπαθεια των φιλων τους οταν ερχωνται αξυριστοι , κ, με διαθεση να (παρκαρω καπου μετα την φοτογραφηση).... ειναι κριμα εμεις οι μεγαλυτεροι να εχουμε περισσοτερη ορεξη απο αυτους , να θελουμε να τους δωσουμε κατι κ, αυτοι να αδιαφωρουν χωρις να σκεπτονται τι εικονα δινουν στα νεα παιδια (νεες συμετοχες)... αρχη μου ειναι να μην απαιτω απο τους αλλους αν δεν ειμαι εγω πρωτα ενταξει ... καλο σας μηνα ... Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!!   ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Icon_minitimeΤρι Μάης 01, 2012 6:24 pm

Καταλαβαινω την οποια "αγανακτηση" σας αλλα
θεωρω οτι το "υφος" του νηματος δεν "βοηθαει".

Δεν ξερω αν το thread απευθυνεται σε\και σε εμενα.
Ηρθα 08:50 αφου πιο νωρις ηταν αδυνατον για οικογενειακους λογους.
Σεβομενος ομως πρωτα τους διοργανωτες & μετα τους υπολοιπους,
μετα την ληξη, μαζεψα οσο γινοταν πιο γρηγορα τα πραγματα μου
& κατεβηκα να βοηθησω στο μαζεμα. Wink

Την επομενη φορα, αν δεν μπορω να τηρησω ωρα προσελευσης
δεν θα ερθω για να μην δημιουργησω αναστατωση στην κοινοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!!   ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Icon_minitimeΠεμ Μάης 03, 2012 11:58 am

αντιπαρερχομαι στο οτι ποτε και σε κανεναν δεν ειπα οτι θα ερχομασταν 07.30 και προχωραω στο οτι αφου βρηκαμε τον υπευθηνο για τα κακως γινομενα της κυριακης και επειδη δεν θελω να αποτελω προβλημα ΔΕΝ μετεχω ξανα σε σεναριο εποχης.
εννοιητε οτι οι στολες μου ειναι στην διαθεση της κοινοτητας με απολυτη προτεραιοτητα στα μελη της μεραρχιας που τυχον θελουν να ασχοληθουν με το θεμα.
συγνωμη που σας χαλασα την κυριακη με τις ενεργειες μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
red-devil

red-devil


Αριθμός μηνυμάτων : 207
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!!   ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Icon_minitimeΠεμ Μάης 03, 2012 11:20 pm

Δεν ήθελα να παρέμβω, αλλά νομίζω ότι στην παρούσα φάση επιβάλλεται.
Κατ’ αρχήν να πω ότι μέσα από τα φόρουμ δεν προάγονται ούτε εξελίσσονται τα χόμπυ, αλλά ούτε και οι σχέσεις των συμμετεχόντων, ιδιαιτέρως δεδομένου ότι ο γραπτός λόγος μπορεί να εκλαμβάνεται πολλές φορές «λανθασμένα» ή να παρερμηνεύεται ή απλώς να δίνει λάθος εντυπώσεις.

Καλό θα ήταν οποιοδήποτε παράπονο, ενόχληση ή άλλο θέμα που έχουμε με το οποιοδήποτε μέλος της κοινότητάς μας να του το εκφράζουμε κατ’ ιδίαν, να ακούμε την άποψή του, να συζητάμε και σίγουρα μέσα από τη συζήτηση θα βρεθεί η λύση.

Για το λόγο αυτό άλλωστε με πρωτοβουλία του Μάρκου, έγινε μια λίστα με τα ονόματα και τα τηλέφωνα όλων μας η οποία και μοιράστηκε την Κυριακή.

Περαιτέρω οφείλω να αναφέρω σχετικά με τον Γιάννη (Rookiejo), πως σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχε μαζί μου την Πέμπτη πριν το παιχνίδι, μου είχε αναφέρει ότι αυτός και τα παιδιά της ομάδος του που θα έρχονταν για πρώτη φορά θα αργούσαν, επειδή θα έρχονταν όλοι μαζί με ένα μεταφορικό μέσο και επιπροσθέτως θα μετέφεραν κάποια πολυβολεία που είχαν σκοπό να κατασκευάσουν. Και μην πει κανείς ότι σπεύδω να τον δικαιολογήσω, ότι παίρνω το μέρος του ή άλλα παρόμοια, Απλά οφείλω να αναφέρω το γεγονός αυτό μιας και ήμουν αποδέκτης και εκ των διοργανωτών.

Στη ζωή μου έχω ως γνώμονα να σέβομαι την κάθε άποψη και την κάθε οπτική. Παράλληλα προσπαθώ να συζητάω με αυτόν που εφαρμόζοντας μια άποψη ή έχοντας μια οπτική με ενοχλεί ή με θίγει ίσως, χωρίς όμως να το επιδιώκει. Ο Βαγγέλης (WW2) και πιθανόν και άλλοι, μπορεί να ενοχλήθηκαν από την αργοπορία ορισμένων. Κάποιοι άλλοι πάλι μπορεί να μην ενοχλήθηκαν καθόλου, ή καν να μην το «παρατήρησαν», δεδομένου μάλιστα του ότι όλοι όσοι άργησαν να έρθουν έφθασαν πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Για εμένα σεβαστά και τα δύο. Επίσης όσοι άργησαν μπορεί να είχαν κάποια εργασία ή άλλη υποχρέωση και να θεωρούσαν ότι είτε ενημέρωσαν είτε όχι η αργοπορία τους είναι δικαιολογημένη, να τους έτυχε κάτι στο δρόμο, να έπρεπε να περάσουν να πάρουν κάποιον άλλο και να έκαναν κακή εκτίμηση χρόνου ή να άργησαν να ξυπνήσουν θεωρώντας ότι και 9:30 να έλθουν δεν θα ενοχληθεί κανείς αφού όλα τα παιχνίδια συνήθως ξεκινούν μετά τις 10.

Εάν είμαστε από τους ενοχλημένους, το συζητάμε κατ’ ίδίαν με αυτούς που μας ενόχλησαν (εξάλλου όλοι γνωριζόμαστε μεταξύ μας) τους εξηγούμε το λόγο, ακούμε τη δικαιολογία ή την οπτική πλευρά τους, λύνουμε την όποια παρεξήγηση και συνεχίζουμε.

Επειδή σε αυτό το σενάριο έγιναν και άλλα –κατά τη γνώμη μου σοβαρότερα- που δεν είχαν γίνει ποτέ μέχρι σήμερα, έχω τη γνώμη ότι θα έπρεπε να θέσουμε και κάποιους «κανόνες» (να τους πω έτσι αν και δεν μου αρέσει η χρήση της συγκεκριμένης λέξης για την περίσταση) τους οποίους έχουμε μέχρι σήμερα συζητήσει αλλά ποτέ δεν τους καταγράψαμε, οι οποίοι αντικατοπτρίζουν την κοινή λογική και καλό θα ήταν να τους σεβόμαστε προς αποφυγή επαναλήψεων συμπεριφορών που ενόχλησαν.

Προσωπική μου θέση είναι ότι σε αυτό που κάνουμε κανείς δεν είναι υπεράνω κανενός, κανείς δεν δικάζει και δεν καταδικάζει κανέναν ιδιαίτερα χωρίς σοβαρό λόγο και επειδή το χόμπυ μας αυτό αποτελεί διέξοδο από τις καθημερινές
μας φορτίσεις, ας προσπαθούμε να κατά την ενασχόλησή μας με αυτό αποφορτιζόμαστε αντί να φορτιζόμαστε περαιτέρω.

Ας το κλείσουμε λοιπόν εδώ. Θα παρακαλούσα όλοι όσοι έγραψαν στο παρόν νήμα να συνομιλήσουν, να δοθούν οι αμοιβαίες εξηγήσεις και να λάβει τέλος το ζήτημα./
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!!   ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 04, 2012 6:03 pm

οταν εμεις οι ιδιοι δεν τηρουμε οτι εχουμε συμφωνησει , μονο παρεξηγησεις θα εχουμε κ, ιστοριες .... μεχρι ενα σημειο ο τροπος αντιμετωπισης θοδωρη που αναφερεις ειναι σωστος .... ΑΛΛΑ, οταν υποδεικνυεις σε εναν εμπειρο παικτη το λαθος του κ, αυτος το αρνειται τι γινεται ??? καλεις τον υπευθυνο (γιατι ο ιδιος δεν ειναι πλεον ) κ, δεν τον επαναφερει ???? δεν αρχιζει απο εκει παρεξηγηση ??? σε καποιους ΜΙΛΑΜΕ 2χρονια , ΚΑΙ???? τι εγινε ???? τιποτα .... προς τι οι συναντησεις , οι αποφασεις κ, το χασιμο χρονου οταν αυτα που αποφασιζουμε ομοφονως δεν τα δημοσοιοποιουμε καν ? ετσι ωστε να ξερουν οι καινουργιοι τι πρεπει να κανουν κ, να το αποφασισουν ,εαν θελουν να μπουν σε αυτη την διαδικασια , και οι παλαιωτεροι πως να συνεχισουν ....................................... εαν μεσα εδω στο καλωσορισμα , υπηρχαν αναρτημενα τα συμφωνηθεντα , θα ειχαμε μονο ερωτησεις κ, λυσεις στις αποριες, τις πραγματικες... ακουσα μια αποψη (που δεν την ειχα ξανακουσει ) ( την αναφερω απλα ως παραδειγμα) για να δουμε κ, να καταλαβουμε γιατι πρεπει να λεμε τι αποφασιζεται ..... .δοκιμασα με εσας, να δω πως ειναι κ, με τους αλλους κ, διαλεγω ..........εξηγησα στον φιλο μας τι εχουμε αποφασισει κ, πως μπορει να συνεχισει ( διαλεγωντας πλευρα ( αξονα -συμαχους) κ, πως εχει χρονο μεχρι το επομενο ιστορικο να παρουσιασει κατι .....τελος για να μην σας κουρασω δεν πιστευω οτι κανενας μας ( απο ολους οσους εστησαν κ, ξεκινησαν αυτο το πραγμα) να μην γνωριζουν τι εχουμε αποφασισει κ, ποια πρεπει να ειναι η συμπεριφορα του, κ, οι ευθυνες του, σε ολη αυτη την κοινωτητα που δημιουργησαμε ωστε μονο μπρωστα να πηγαινει το θεμα κ, να μην αναμασαμε τα ιδια κ, τα ιδια... ευχαριστω κ, συνεχιζουμε ......NO PRISONERS εγγλεζακο....Ηstuf / LAH , frenchy .... Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
red-devil

red-devil


Αριθμός μηνυμάτων : 207
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!!   ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 04, 2012 11:12 pm

Ο FRENCHY έγραψε:
«ΑΛΛΑ, οταν υποδεικνυεις σε εναν εμπειρο παικτη το λαθος του κ, αυτος το αρνειται τι γινεται ??? καλεις τον υπευθυνο (γιατι ο ιδιος δεν ειναι πλεον ) κ, δεν τον επαναφερει ???? δεν αρχιζει απο εκει παρεξηγηση ???........»

Όχι Σπύρο. Δεν αρχίζει παρεξήγηση. Ειδικά όταν είσαι έμπειρος παίκτης, έχεις από την αρχή συμμετάσχει στη διαδικασία «στησίματος» του σεναρίου, έχεις πολύ μεράκι για αυτό που κάνουμε (το ξέρω καλά και ίσως να είσαι από τους πιο μερακλήδες) και περιμένεις να το ζήσεις με ανυπομονησία, όπως όλοι μας.

Εκεί πρυτανεύει η λογική, η καλή πίστη και ο σεβασμός στον κόπο, τη διάθεση και το χρόνο όλων μας, ειδικά των καινούριων που ήρθαν σε εμάς για να βρουν κάτι διαφορετικό. Ακόμα και εάν έχουμε δίκιο δεν αντιδρούμε υπερβολικά, φωνάζοντας, διακόπτοντας το παιχνίδι κλπ γιατί χάνουμε το δίκιο μας και μένει η κακή εντύπωση σε όλους. Και ενώ είμαστε κάτι διαφορετικό από το υπόλοιπο airsoft (και όχι μόνο επειδή κάνουμε ιστορικό) την πραγματικότητα που δείχναμε σε κάθε παιχνίδι μέχρι σήμερα, ΔΕΝ ΤΗ ΔΕΙΞΑΜΕ στο σενάριο βιτρίνα της χρονιάς με 30+ συμμετοχές, παρά σε κάποιους –λόγω κάποιων γεγονότων- φάνηκε ότι είμαστε σαν κάποιους άλλους!

Η διαφορά οπτικής ίσως είναι, ότι προσωπικά δεν θα παρεξηγηθώ, δεν θα τσακωθώ και δεν θα φωνάξω σε κανένα, για πράγματα που θεωρώ μικρής σημασίας (εάν κάποιος ήταν 2-3 μέτρα πίσω από την αμυντική γραμμή ή στα πλάγια, παρερμηνεία
των κανονισμών, ένα hit που δεν το παραδέχθηκε κλπ) γιατί κατ΄εμέ προέχει να ζήσω τη φαντασίωση του σεναρίου παρά να πετύχω τους ΑΝΣΚ να πάρω τη «νίκη» ή την ικανοποίηση ενός ακόμα hit.
Και εγώ είδα Γερμανούς σε κάποιες περιπτώσεις στη γέφυρα που ενώ χτυπήθηκαν (και εγώ χτύπησα έναν αδειάζοντάς του μισή γεμιστήρα) πέρασαν απέναντι και καλύφθηκαν στο τοιχίο. Τι θα έπρεπε δηλαδή να κάνω? Να σκεφθώ ότι το κάνουν επίτηδες, θα στήσουν προγεφύρωμα και θα χάσω το Αρνεμ, να βγω από τα σπίτια και να αρχίσω να φωνάζω, να παρεξηγηθούμε και να σταματήσω να παίζω? Να διακόψω το παιχνίδι και να χαλάσω τη διάθεσή μου και τη διάθεση των συμπαικτών μου? Όχι φίλε.
Δεν θα κάνω τίποτα -όπως και δεν έκανα- θα το ξεχάσω την επόμενη στιγμή και θα συνεχίσω σαν να μη συνέβη. Γιατί μπορεί να μην κατάλαβαν ότι χτυπήθηκαν πάνω στην ένταση της μάχης. Γιατί ακόμα και εάν έκλεψαν, το σενάριο που περίμενα τρείς μήνες να γίνει (και το είχα στο μυαλό μου από το Νοέμβριο), για το οποίο θυσίασα χρόνο από την οικογένεια και τα παιδιά μου, προσωπικό κόπο, έκανα συναντήσεις με πολλούς για να στηθεί όσο το δυνατόν καλύτερα, τα ίδια και πολλοί από εσάς με πρώτο τον Γιώργο (giokrik), δεν έχω κανένα δικαίωμα να το στερήσω τόσο από τον εαυτό μου όσο και από όλους τους υπόλοιπους.
Προέχει πάνω απ’ όλα να ζήσουμε τη φαντασίωση (σε ένα πολύ μεγάλο βαθμό εξάλλου, αυτό μας προσφέρει το ιστορικό) και να
περάσουμε όμορφα άλλη μια Κυριακή την οποία θα θυμόμαστε μέσα από τις φωτος και τα διάφορα highlights (όπως αυτό του Μίλτου στη γέφυρα) που θα συζητάμε όταν βρισκόμαστε για μπύρες, αντί να γράφουμε τέτοια κείμενα στο φόρουμ.

Τους κανόνες θα τους αναρτήσουμε σύντομα. Όμως ένα να έχετε κατά νου. Κανένας κανόνας δεν μπορεί να «υπαγορεύσει» ή να επιβάλλει συμπεριφορές. Στην κοινωνία μας άλλωστε συμπεριφορές δεν μπορούν να επιβάλλουν ούτε Νόμοι πολλές
φορές. Δεν παίζουν ρόλο οι οποιοιδήποτε κανόνες από τη στιγμή που εμείς οι ίδιοι δεν έχουμε την καλή θέληση να τους τηρήσουμε και τη διάθεση να προστατεύσουμε το μείζον αγαθό (το ίδιο το παιχνίδι εν προκειμένω) βάζοντάς το πάνω και από αυτά τα επιμέρους που οι κανόνες ρυθμίζουν / προστατεύουν./
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!!   ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!! Icon_minitimeΣαβ Μάης 05, 2012 3:43 am

θοδωρη , κατ,αρχην δεν τσακονωμαστε προς θεου ( αυτο για αλλους που παρακολουθουν ) , να ζησω την φαντασιωση ΝΑΙ , αλλα πως ??? οταν δεχεσαι πυρα απο πισω ??? κ, ο μιλτος , κ, ο νικος , κ, ο δημητρης , κ, ο θεοδοσης , ειχαν προβλημα σε εκεινη την φαση ... αργοτερα κ, των υστερων αφου αποτραβηχτηκα μετα κ, το δευτερο παρατραγουδο .... εμαθες κ, τα υπολοιπα ... εαν λοιπον εκεινη την στιγμη ειχε λυθει το θεμα ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ , κ, τα παραπανω ατομα θα το ειχαν ευχαριστηθει μαζι μου κ, μαζι σου οπως το σχεδιαζαμε ... κ, θα προστατευοταν κ, το ιδιο το παιχνιδι οπως λες.... στην γεφυρα βλεπωντας απεξω πλεον τι γινοταν κ, φωναζωντας παλι ΕΓΩ , γαζωθηκαν οι δικοι μου κ, συνετα , γυρισαν πισω (οπως λεει το fair play), δεν νομιζω οτι τους αρεσε η φαντασιωση αυτη εκεινη την στιγμη , απλα δεν χαλασε σε εκεινον που την χαλαγε κ, σε εσας που αναρωτιοσασταν που ειναι οι γερμανοι ???? γιατι δεν αντιληφθηκατε τι γινοταν . κ, τελικα θετω ερωτηση η φαντασιωση κοντρα στα σεναρια με κανονες , που εχουμε επενδυσει χρονο κ, μερικοι (ευγε σας) χρημα για αλλους παραγοντες , ειναι υπερανω??? γιατι αν ναι τοτε ας μεινουμε στα απλα παιχνιδια που τα πιανουν ολοι , να τα ευχαριστιομαστε κ, να μην παρεξηγιομαστε .... χωρις ευθειες -τεθλασμενες γραμμες οριων , κ,να ξερεις το μονο που με χαλασε αληθινα ηταν που εχασα την παρασταση μας ΕΓΓΛΕΖΑΚΟ.... ΑΛΛΑ μεχρι να πεθανω θα την ξανακανουμε ....Hstuf / LAH , frenchy....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ-
Μετάβαση σε: