Αυτό το γκρούπ δεν προάγει ούτε υποστηρίζει τον ναζισμό, φασισμό, κομμουνισμό, ρατσισμό, σεξισμό ή κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τα ανθρώπινα δικαιώματα. Αναρτήσεις ή αποσπάσματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν ΜΟΝΟ για λόγους ιστορικής αναπαράστασης.

This group does not promote nor support Nazism, Facism, Communism, Racism, Sexism or anything that goes against human rights. Depictions or postings of such things may be used ONLY for historical purposes or references.
Αυτό το γκρούπ δεν προάγει ούτε υποστηρίζει τον ναζισμό, φασισμό, κομμουνισμό, ρατσισμό, σεξισμό ή κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τα ανθρώπινα δικαιώματα. Αναρτήσεις ή αποσπάσματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν ΜΟΝΟ για λόγους ιστορικής αναπαράστασης.

This group does not promote nor support Nazism, Facism, Communism, Racism, Sexism or anything that goes against human rights. Depictions or postings of such things may be used ONLY for historical purposes or references.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
Φόρουμ Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Iveha8Latest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

  Ειδικό Board WWII σε φόρουμ

Πήγαινε κάτω 
+2
Ε.Ο.Ε.Α
red-devil
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
red-devil

red-devil


Αριθμός μηνυμάτων : 207
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

 Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ειδικό Board WWII σε φόρουμ    Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Icon_minitimeΤετ Απρ 04, 2012 8:18 am

Πολύ πιθανόν να παρατηρήσατε και εσείς ότι φόρουμ κάποιου καταστήματος δημιούργησε ειδικό Board WWII "για τους φίλους του ΒΠΠ που αυξάνονται με γοργούς ρυθμούς" όπως αναφέρει χαρακτηριστικά!
Δεν εξετάζω το σκοπό αυτής της κίνησης και άλλωστε δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα εάν υπάρχει απώτερος σκοπός ή όχι, αλλά νομίζω ότι έχουμε αρχίσει κύριοι να κάνουμε την παρουσία μας ιδιαίτερα αισθητή τους τελευταίους μήνες.
Ας μην ξεχνάμε όμως ότι εμείς ξεκινήσαμε (πολλοί απο εσάς πριν απο εμένα) αυτή την προσπάθεια του WWII airsoft, την αναπτύσσουμε και την εξελίσσουμε σε κάθε παιχνίδι ή σενάριο ΕΧΟΝΤΑΣ ΘΕΣΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ!!! (γνωστές, τις έχουμε συζητήσει μεταξύ μας, έχουμε θέσει όρια και στάνταρς), συνεπώς στο χέρι μας είναι να είμαστε οι θεματοφύλακες του WWII airsoft. /
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ε.Ο.Ε.Α

Ε.Ο.Ε.Α


Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2012
Τόπος : Γράμμος-Βίτσι-Μουργκάνα

 Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειδικό Board WWII σε φόρουμ    Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Icon_minitimeΤετ Απρ 04, 2012 9:27 pm

αν μου επιτρεπεται να σχολιασω τη συγκεκριμενη κινηση του εν λογω φορουμ... αν κιεγω προσωπικα δεν ανηκω στο ιστορικο κομματι
του ww2 αλλα απλα βοηθω οσο μπορω εθελοντικα στο στησιμο
και τη ροη του φορουμ εδω.

καλο θα ειναι για να μεινει υγιες οπως αλλωστε εχει ξεκινησει το
ww2 απο ολους σας , να μεινετε αυτονομοι και ανεξαρτητοι...
με οτι συνεπαγετε αυτο...
στο κατω κατω..με τα δικα σας τα λεφτα και το μερακι εχετε φτιαξει μεχρι στιγμης οτι εχετε καταφερει.. και χωρις κανενος τη πλατη!

αυτο που θελω να πω τελειωνοντας εινα πως δεν πρεπει κανεις μας
στο airsoft - ιστορικο η συγχρονο να εχει κανεις αναγκη 2-3 σακουλια
μπιλιες που θα του πεταξουν μερικοι στo εδαφος για να πουλησουν
ψευτοσπονσοραρισμα... Cool Cool

προσωπικη μου γνωμη τα παραπανω παντα με φιλικη διαθεση!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ww2

ww2


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2012
Ηλικία : 35
Τόπος : XANIA

 Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειδικό Board WWII σε φόρουμ    Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Icon_minitimeΠεμ Απρ 05, 2012 3:28 am

λαθος καταλαβα εγω


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ww2 στις Πεμ Απρ 05, 2012 5:29 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
red-devil

red-devil


Αριθμός μηνυμάτων : 207
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

 Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειδικό Board WWII σε φόρουμ    Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Icon_minitimeΠεμ Απρ 05, 2012 5:18 am

Διαβάζοντας τα γραφόμενα των φίλων μέχρι τώρα δεν είμαι σίγουρος αν έγινε κατανοητό το γιατί έγραψα αυτό που έγραψα, ή σε τι αναφερόμουν.
Να ξεκαθαρίσω λοιπόν ότι αναφερόμουν στο φόρουμ του ενός εκ των τριών καταστημάτων airsoft της Αθήνας, το οποίο δημιούργησε ειδική "ενότητα" WWII.
Να τονίσω εκ των προτέρων ότι δεν έχω τίποτα με κανένα μαγαζί, ούτε "προωθώ" κάποιο εξ΄αυτών, και αυτό το λέω γιατί κάποιοι ίσως σπεύσουν να βγάλουν εσφαλμένα συμπεράσματα για τα γραφόμενά μου.
Επεσήμανα απλώς αυτό το γεγονός του ειδικού Board WWII αναφέροντας και μέρος της ανακοίνωσης όπως ήταν γραμμένη, με το σχόλιο μου ότι "αρχίσαμε να κάνουμε ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία μας" θέλοντας να τονίσω ότι η δουλειά και το μεράκι μας αρχίζει και πιάνει τόπο και "αναγνωριζόμαστε" έτσι ώς αναπτυσσόμενη κοινότητα. Καινούρια άτομα αρχίζουν να ασχολούνται με το ΒΠΠ, τα παιχνίδια είναι συχνότερα, τα φωτογραφικά αποτελέσματα εξαιρετικά, η βελτίωση των στολών μας διαρκής.
Εάν κάποιοι επαγγελματίες βλέπουν ενδεχομένως την κοινότητά μας ώς δεξαμενή νέων πελατών, προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ούτε θα το σχολιάσω, εξ' άλλου σε ελεύθερη αγορά κινούμαστε.
Αυτό που με ενδιαφέρει όμως -και για αυτό το λόγο και το τόνισα με κεφαλαία στο προηγούμενο πόστ μου- είναι ότι εμείς απο πλευράς μας πρέπει να κρατήσουμε το επίπεδο των προυποθέσεων που έχουμε θέσει (ενδυματολογικών, εξοπλισμού κλπ) και να παραμείνουμε θεματοφύλακες αυτού που εμείς ξεκινήσαμε.
Και κάτι τελευταίο το οποίο αποτελεί την προσωπική μου άποψη αλλά και θέση.
Σας κοινότητα ΒΠΠ airsoft δεν έχουμε την ανάγκη σπονσοραρίσματος, δεν προωθούμε κάποιο κατάστημα, δεν περιμένουμε ούτε ζητάμε τίποτα απο κανένα. Οτι κάνουμε το κάνουμε απο μεράκι και αγάπη για το αντικείμενο. Εάν ο οποιοσδήποτε θελήσει προσφέρει κάτι ή να κάνει χορηγία σε ένα παιχνίδι, δεν θα του πούμε όχι, χωρίς βέβαια το "ναι" να μας δημιουργήσει εξαρτήσεις, ή ανοικτά γραμμάτια που πρέπει να εξοφληθούν κάποια στιγμή. Ο νοών νοείτο.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giokrik

giokrik


Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

 Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειδικό Board WWII σε φόρουμ    Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Icon_minitimeΠεμ Απρ 05, 2012 5:56 am

Τα φόρουμ προσωπικά τα χρησιμοποιούσα και τα χρησιμοποιώ για να ενημερωθώ και να αντλήσω πληροφορίες.

Έχοντας μερικά χρονάκια σε τέτοια χόμπυ έμαθα πολύ καλά το χώρο τόσο ώστε να καταλάβω οτι τα χόμπυ:

1ον: Δεν εξελίσονται απο τα πληκτρολόγια.



2ον: Με τη λογική οτι κανένας που μαζεύει γραμματόσημα, πεταλούδες, βοτσαλάκια , καπάκια απο μπύρες δεν είχε πουθενά παγκοσμίως σπόνσορα γιατί να έχω εγώ που θεωρώ τον εαυτό μου χομπύστα.



3ον: Παλιά λαική σοφία "Με τον παρά μου ***** και την κυρά μου".

Συμφωνώ απόλυτα φύσει και θέσει οτι ελεύθερη αγορά είμαστε και ο καθένας αποφασίζει που θα τα ακουμπήσει ΑΛΛΑ πρέπει να υπάρχει αλληλοβοήθεια απο αυτούς που διαθέτουν την εμπειρία ώστε να αποφεύγονται και να μην επαναλαμβάνονται λάθη

Θέλω να πω όμως και το εξής:

Γνωρίζω το πνεύμα που ο Θοδωρής ξεκίνησε το νήμα αυτό και αυτό δεν είναι άλλο απο τον ενθουσιασμό σαν νέου στο χόμπυ που και εμείς εχουμε περάσει απο αυτό το στάδιο και τόσο κόσμο έχουμε δει να ξεκινάει έτσι.



Πιστέυω οτι πάμε καλά σαν κοινότητα ενός ιδιαίτερου χόμπυ όπως είναι το θεματικό airsoft , αργά , μικρά βήματα ; αλλά βήματα, θα πάμε και πίσω καμμιά φορά αλλά κάθε φορά θα έχει τη χάρη της που κάτι επιτέλους κινήται.

Γνώρισα κόσμο που έχει την ίδια τρέλα με μένα και μοιράστηκα πολλά , κυρίως έλαβα γνώσεις αλλά πάνω απο όλα άτομα με σεβασμό για τον κόπο του άλλου και αυτό πρέπει να διαφυλάξουμε ως κόρη οφθαλμού.

Αφου ξέρετε οτι αγαπάμε να κάνουμε συζητήσεις με καφέ, μπύρα , ποτό , κοκορέτσι , μπριζόλα, κοκ , lets keep it that way!Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenadier

grenadier


Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2012
Ηλικία : 54
Τόπος : KRIM

 Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειδικό Board WWII σε φόρουμ    Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Icon_minitimeΠεμ Απρ 05, 2012 6:34 am

red-devil έγραψε:
... πρέπει να κρατήσουμε το επίπεδο των προυποθέσεων που έχουμε θέσει (ενδυματολογικών, εξοπλισμού κλπ) και να παραμείνουμε θεματοφύλακες αυτού που εμείς ξεκινήσαμε...
Απ'όσα έγραψε ο Θοδωρής, θα σταθώ εδώ συμφωνώντας κι επαυξάνοντας. Κάτι το οποίο θα πρέπει να αποτελεί την "επικεφαλίδα" της όλης μας προσπάθειας και δεν νομίζω ότι έστω κι ένας εξ' υμών διαφωνεί ...

red-devil έγραψε:
... χωρίς βέβαια το "ναι" να μας δημιουργήσει εξαρτήσεις, ή ανοικτά γραμμάτια που πρέπει να εξοφληθούν κάποια στιγμή ...
Αυτό δε, και αν δεν χωρά καμίας αμφισβήτησης ...

Δεν έχουμε ανάγκη κανέναν για να περνάμε καλά, παρά μόνο ο ένας τον άλλον από τα μέλη αυτής εδώ της παρέας. Και φυσικά ευπρόσδεκτος και οποιοσδήποτε άλλος θελήσει να συμμετέχει σεβόμενος την πρώτη παράγραφο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειδικό Board WWII σε φόρουμ    Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Icon_minitimeΠαρ Απρ 06, 2012 6:11 pm

σωστο το alarm , αν κ, ειδα σε εκεινη την ενωτητα οτι οσοι ηταν οι ενδιαφερωμενοι ( εκτος απο αυτους που συνεχισαν εως εδω) δεν το ονειρευτηκαν οσο εμεις κ, δεν το πιστεψαν οσο εμεις . για αυτο το λογο λοιπον εμεις ειμαστε εδω - ετσι, μια καλη παρεα , με αυστηρους κανονες ( για να εχεις αποτελεσμα), μερακι - ρομαντισμο , οντως για καποιους ερχεται η ορεξη , δεν μας ενδιαφερει ομως εμεις κανουμε αυτο που μας αρεσει κ, το κανουμε καλα... τα νεα μελη της κοινοτητας ερχονται μας γνωριζουν κ, συνεχιζουν ... με στεναχωρει που ακομη μελη της κοινωτητας μας δεν εχουν γραφτει κ, δεν δειχνουν ενδιαφερον ... αλλα τι να κανουμε με το ζορι δεν γινεται τιποτα ... ο frits (miltos) θα εγγραφει λιγο αργοτερα ... ειναι καλο το ενδιαφερον (αρνητικο - θετικο) , οπως ελεγαν κ, οι ριγε φιλοι μας ....κ, η σκονη του πελατη ειναι κερδος.... Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειδικό Board WWII σε φόρουμ    Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Icon_minitimeΠαρ Απρ 13, 2012 6:13 pm

προτεινω να μην γινεται δεκτο μελος εδω εαν δεν εχει ΣΤΟΛΗ WW 2 Κ, να μην εχει ενταχθει σε καποια παραταξη .... για ευνωητους λογους ... ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ , τα μελη αυτης της κοινωτητας εχουμε αποδεκτει τα κατωθι ..... ΕΑΝ καποιος διαθετει μια στολη ww 2 διαφορετικη των μεχρι τωρα παραταξεων , μπορει να την φορεσει κ, να παιξει ΜΟΝΟ σε κυριακατικο παιχνιδι ww 2 , ωστε να την χαρυμε κ, εμεις κ, αυτος , κ, οχι σε σεναριο που δεν θα κολαγε .... οι αντιστασιακοι εχει αποφασιστει οτι εχουν δικαιωμα συμετοχης 1-2 φορες για να παρουν το βαπτισμα του πυρος κ, να διαλεξουν παραταξη .εκτος κυριακατικων παιχνιδιων που λογω φωτογραφησης να θελουμε να δωσουμε ενα αλλο αποτελεσμα .... ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ .... ΑΓΓΛΟΙ αλεξιπ/τες, ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ αλεξ/πτες, Κ, πεζικο , ΓΕΡΜΑΝΟΙ αλεξ/τες , πεζικο (GD), Κ , SS / LAH , (ss-DOT camo ) ....στα ss-DOT CAMO αναφερομαι σε συμπαικτες που δεν ειναι ενταγμενοι στην LAH ..... ΣΗΜΕΙΩΣΗ γενικα οι γερμανοι ειναι σωστοτερο , να ξεκινουν μετην κλασικη στολη FIELD GRAY, ωστε να μπορουν να παιζουν σε ολα τα σεναρια που θα ανεβουν στο μελλον . ετσι θα ειμαστε κ, πιο ευελικτοι στα μετωπα που θα μπορουμε να στηνουμε .... λεπτομερειες απο SPLINTER-B K, FRENCHY ....KAΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nacho

Nacho


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

 Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ειδικό Board WWII σε φόρουμ    Ειδικό Board WWII σε φόρουμ Icon_minitimeΤετ Απρ 18, 2012 7:09 pm

Έχοντας δίπλα στο giokrik ασχοληθεί τα τελευταία χρόνια με τον χώρο, ζώντας ορισμένα και ακούγοντας πολλά, προσυπογράφω το post του.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ειδικό Board WWII σε φόρουμ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» The Most Courageous Raid of WWII
» WWII US Airborne Patches
» WWII German Ration Recipes

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ-
Μετάβαση σε: